WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Heidi, malutka Szwajcarka - konkurs 'Lubię czytać'

heidiJedną z najsympatyczniejszych bohaterek mojego dzieciństwa była Heidi, malutka Szwajcarka, która swoimi przygodami potrafiła przenieść mnie w Świat bardzo odległy, ale dający mi – również małej wówczas czytelniczce – możliwość rozwinięcia swojej wyobraźni. Heidi, która po śmierci rodziców musiała wprowadzić się do domu dziadka, wydawałoby się, że bardzo srogiego pustelnika i dziwaka.

Dziewczynka większość swojego czasu spędzała na pięknych pastwiskach, doglądała owiec i kóz, żyła tak, jak ja sobie wyobrażałam swoje życie. Była dzielna, odważna, zawsze uśmiechnięta. Swoimi przygodami udowadniała, że wcale nie jest jedynie malutką bohaterką ale, że jest pewną siebie, niesłychanie aktywną, gotową do pomocy radosną iskierką. A warto zauważyć, że jej życie nie należało do najłatwiejszych, najpierw odeszli jej wspaniali rodzice, potem musiała przekonać do siebie dziadka, na końcu czekały ją ponowne przenosiny, tym razem do miasta.

Moja bohaterka, nie zawsze jednak była uśmiechnięta, kiedy nastąpił czas przenosin do wielkiego miasta, jakim jest Frankfurt, odezwała się wielka tęsknota za przyrodą, wsią, za beztroską i za jej przyjacielem – pasterzem kóz Piotrkiem.
Ale dziewczynka ta, również i w tej nowej sytuacji potrafiła się odnaleźć, wytłumaczyć sobie nowa sytuację. Tak jak dla Heidi, kochającej zwierzęta i przyrodę, trudne były przenosiny do miasta, tak samo dla mnie przeprowadzka z małego miasteczka nie była najłatwiejsza. Właściwie, to nawet w tej chwili, mając 30 lat mogę czerpać dobry humor, energię i pozytywne nastawienie z książki o mojej młodej bohaterce

Martkas

 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?