WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Totalna rewolucja - konkurs 'Lubię czytać'

totalna rewolucjaDługo zastanawiała się czy coś napisać... no bo właściwie czy ja mam ulubionego bohatera? Kocham wszystkie książki a bohaterów jest mnóstwo... I nagle podczas porannego biegu oświeciło mnie. Przecież jest taka książką, która znaczy dla mnie więcej...


Ale to nie będzie opowieść o typowym bohaterze, bo takich można by tu znaleźć kilku, zarówno ze świata ludzi, jak i zwierząt. W roli bohatera chciałabym postawić tutaj całą książkę wraz z autorką i jej pomysłem zaczerpniętym z życia. I to w jaki sposób całą historię opisała.

Przeczytałam naprawdę wiele przeróżnych historii pełnych pięknych emocji, żywych przygód.... historii prawdziwych i fikcyjnych... Wiele wspaniałych i cenionych dzieł literatury... Ale żadna z nich nie wzbudziła we mnie takich uczuć jak ta. A mowa o książce "Nakarmić wilki" Marii Nurowskiej.
Nie, nie będę opisywać szczegółów - jeśli kogoś zainteresuje to co napiszę, sam po nią sięgnie. Jednego jestem pewna - ta książka nikogo nie pozostawi w spokoju.

Przeczytałam ją w ciągu jednej doby, zarywając noc, bo po prostu nie mogłam się oderwać... Czytałam z wypiekami na twarzy, z palcami gryzionymi z wrażenia i ze łzami w oczach. Czułam jak z każdym zdaniem dokonuje się we mnie jakaś wewnętrzna rewolucja. Mój poukładany świat staje na głowie. Każda kolejna strona to było rozbudzanie wspomnień, młodzieńczych marzeń...

 

 

Nagle przypominałam sobie wszystko to, co chciałam w życiu robić, to co najbardziej kocham i to, co jest najważniejsze.
Budził się we mnie zarówno bunt, jak i żal, że tyle swojego czasu zmarnowałam na nic nie znaczące bzdury... Ale budziła się też nowa nadzieja. Nadzieja i pewność, że nie wszystko stracone, że w każdym momencie życia można odkryć swoje pasje na nowo i realizować je. Nabrałam pewności, że nigdy nie można się poddawać jeśli jest jakaś słuszna i godna idea. Wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko głęboko tego chcieć, pragnąć i krok po kroku do tego dążyć.
Ta wzruszająca opowieść o ludziach i zwierzętach, uświadomiła mi również, że dookoła mnie są inni ludzie, którzy myślą podobnie, podobnie czują, że nie jestem sama, że możemy działać razem i co dzień po maleńkim kawałeczku zmieniać nasz świat na bardziej pozytywny.
Cóż więcej tu pisać - ta książka zmieniła całe moje życie. A jeśli Ty nie boisz się zmian to po prostu sięgnij po nią i przekonaj się sam. A potem biegnij razem ze mną ku swojemu spełnieniu.

P.S. Na zdjęciu: moje wieczorne zaczytanie (niestety z inną książką ponieważ ta właściwa była pożyczona - niemniej kiedyś trafi i do mojej biblioteczki choćby tylko po to, bym mogła podać ją komuś dalej)

Namiko

 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?