WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Miffy - mała, energiczna króliczka - konkurs 'Lubię czytać'

mała, energiczna dziewczynaNaszą ulubioną bohaterką jest Miffy- mała, energiczna króliczka, która przeżywa codziennie wiele fascynujących przygód.

Wygląda niepozornie- jej buzia to zaledwie dwie kropki i krzyżyk. Z Miffy bawimy się w zgadywanki, poznajemy najbliższych Miffy- mamę, tatę, babcię, dziadka, przyjaciółki, ulubionego misia, nazwy owoców, warzyw i wszystkiego co nas otacza. Jest tu wszystko, co Julek lubi najbardziej- żywe kolory, proste i wyraziste kształty, twarde, bezpieczne kartki i zabawnie powycinane okienka.

 

 

Ja zachwycam się ilustracjami. Autor, Dick Bruna, wykonuje je odręcznie, używając pędzlai atramentu. Metoda ta sprawia, że końcowym efektem są nieco rozedrgane linie- Bruna sam opisuje je, mówiąc że są to linie "z uderzeniem serca". Opowieści o Miffy mają 12 ilustracji, każdej z nich towarzyszy czterowersowy, rymowany tekst. Książki są niewielkiego formatu, aby lepiej dopasowały się do rąk małych czytelników. I tyle. Cytując autora " dla mnie mniej to więcej. Oto jest siła prostoty"

OszczytkoCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?