WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Zapraszamy młode wegetarianki i weganki na badania

zbadaj swój wegetarianizmNajwiększy wpływ na zmniejszanie ryzyka rozwoju osteoporozy w wieku starszym ma osiąganie maksymalnej możliwej masy kostnej w młodości, głównie w okresie dojrzewania. Badania naukowe wykazują, że stan zdrowia kości dorosłych stosujących diety wegańskie, wegetariańskie i tradycyjne w krajach zachodnich nie różni się znacząco. Do tej pory nie zostały jednak przeprowadzone badania oceniające gęstość mineralną kości u osób w wieku dojrzewania stosujących diety wegetariańskie.

Dlatego też Zespół Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zaprasza dziewczęta stosujące diety wegańskie lub zbliżone i wegetariańskie w wieku 9-18 lat do udziału w bezpłatnym badaniu weryfikującym wpływ diety roślinnej na rozwój kości.

 

Badania pozwolą na ocenę:
- diety przez dietetyka specjalizującego się w dietach wegetariańskich
- stanu odżywienia (z pomiarami)
- gęstości mineralnej kości i stopnia rozwoju układu kostnego – tzw. wieku kostnego
- parametrów krwi związanych z metabolizmem kostnym

W trakcie badania otrzymają Państwo pełną informację o rozwoju Państwa dziecka, a w badania młodych weganekrazie życzenia – także poradę dietetyczną od dietetyka, który sam jest wieloletnim wegetarianinem.

Wyniki badań są całkowicie anonimowe. Wizyta w Poradni Żywienia i badania są bezpłatne. Dla osób spoza Warszawy istnieje możliwość częściowego zwrotu kosztów podróży oraz nieodpłatnego noclegu. Badanie uzyskało zgodę Komisji Bioetycznej Centrum Zdrowia Dziecka, co gwarantuje jego bezpieczeństwie dla uczestników.

Terminy wizy: w okresie: 11.02.2013 – 05.04.2013. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie zainteresowania Państwa wizytą w Poradni Żywienia CZD, prosimy o kontakt i ustalenie terminu:
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - tel. 663 918 818 (Jakub Sobiecki, dietetyk prowadzący badanie)


UCZESTNICTWO TWOJEGO DZIECKA W TYM BADANIU MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO SZERZENIA WIEDZY NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA STOSOWANIA DIETY WEGAŃSKIEJ I WEGETARIAŃSKIEJ, ZARÓWNO WŚRÓD LEKARZY JAK I OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA.

Klinika Pediatrii i Żywienia CZD prowadzi badania z udziałem dzieci wegańskich i wegetariańskich od 2010 roku. Dotychczas opublikowaliśmy w fachowej prasie dane wskazujące na normalny rozwój psychofizyczny tych dzieci w wieku 2-10 lat oraz prezentowaliśmy na konferencjach naukowych wyniki świadczące o korzystniejszym profilu czynników ryzyka chorób układu krążenia u wegan i wegetarian niż u dzieci na diecie tradycyjnej w tym przedziale wiekowym.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?