WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Weganizm uznany w Australii.

Vegan Diet12 lipca 2013 roku australijskie ministerstwo zdrowia (NH&MRC) uznało, że dieta wegańska jest odpowiednia dla każdego Australijczyka. Eksperci australijscy w opublikowanym stanowisku zaznaczyli, że dobrze zaplanowane diety wegańskie są odpowiednie na każdym etapie życia.
W nowo wydanych rozporządzeniach dotyczących żywności, australijskie towarzystwo dietetyczne, podkreśliło, że żywność pochodzenia roślinnego stanowi alternatywę dla żywności pochodzenia mięsnego. Ponadto stwierdzono, że na przykład orzechy, nasiona, fasole i tofu mogą stanowić zdrowe urozmaicenie diety, a także dostarczyć cennego białka. 

Australijscy weganie są szczęśliwi.

W końcu ekperci przyznali rację naukowym dowodom i oficjalnie uznali, że dieta wegańska jest i może być alternatywą dla każdego, w tym również dla kobiet w ciąży, karmiących i dla dzieci.
NH&MRCEkperci podkreślili również zdrowotne korzyści wegańskiej diety: niższy cholesterol, mniejsze ryzyko otyłości, cukrzycy.

"To był bardzo długi proces. Jestem szczęśliwy, że Ministerstwo Zdrowia i Towarzystwo Dietetyczne uznało dietę wegańską za odpowiednią dla każdego na każdym etapie życia i rozwoju" - mówi Greg McFarlane, przewodniczący Vegan Australia.

Amanda Benham, Industry and Consumer Campaign Manager of Vegan Australia and an Accredited Practising Dietitian, powiedziała: "To fantastyczna wiadomość dla wszystkich Australijczyków, którzy są zainteresowani jedzeniem w sposób wolny od okrucieństwa, zdrowym i przyjaznym dla środowiska. Vegan AustraliaWytyczne i Australian Guide to Healthy Eating nie tylko poparło wegański sposób odżywiania, ale dostarcza cennych informacji na temat, jak zaplanować zdrowe wegańskie jedzenie dla ludzi w każdym wieku i etapie życia. "

Vegan Australia jest organizacją, która ma na celu promowanie weganizmu. Vegan Australia wyobraża sobie świat, w którym wszystkie zwierzęta żyją wolne od ludzi i własności. Współczucie jest fundamentem Vegan Australii - współczucie wobec zwierząt, ludzi i ziemi.


W Polsce dzięki działaniom wegemaluch.pl Ministerstwo Zdrowia i Instytut Żywności i Żywienia uznały dietę wegetariańską za odpowiednią na każdym etapie życia i rozwoju.

źródło: http://www.international.toCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?