WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”

RaportCSR2013Raport „Raport2013okladkaOdpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” prezentuje 403 dobre praktyki CSR oraz 155 praktyk długoletnich. Głównymi wnioskami płynącymi z tegorocznej edycji Raportu są: zwiększenie znaczenia partnerstw międzysektorowych i ponadbranżowych w rozwoju odpowiedzialnego biznesu oraz uwzględnianie w strategii biznesowej głosu nie tylko klientów, ale szerszej grupy interesariuszy – pracowników, dostawców, społeczności lokalnej. Co więcej, CSR stopniowo wkracza do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W tegorocznej edycji publikacji reprezentowany jest on przez 47 firm. Do wzmocnienia działań CSR w tym sektorze w znacznym stopniu mogły przyczynić się konkursy z dotacjami na wdrożenie społecznej odpowiedzialności biznesu, uważają eksperci i ekspertki Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

403 dobre praktyki CSR, czyli działania, programy lub projekty realizowane przez firmy, pogrupowane są w Raporcie zgodnie z obszarami wymienionymi w normie ISO 26000:  ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki/aspekty pracownicze, środowisko naturalne, uczciwe praktyki rynkowe, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.

 

Wegemaluch.pl i MagYa - zostały uznane za miejsca gdzie stosowane są "Dobre Praktyki Biznesowe" w obszarach zgodnych z ISO 26000 . MagYa i Wegemaluch.pl - Są jedynymi, które w Raporcie Dobrych Praktyk Biznesowych Forum Odpowiedzialnego Biznesu promują wegetarianizm. Firmę MagYa uruchomiliśmy w 2013 w celu sprawniejszego finansowania rozwoju i funkcjonowania Wegemaluch.pl

 

Pierwszy raz w 12 letniej historii publikowania raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu praktyka: "Promowanie zdrowego żywienia dzieci oraz diety wegetariańskiej" zyskała uznanie ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Pobierz Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre Praktyki”

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?