WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Nikt nie mówił, że będzie lekko...

nikt nie mówił że będzie lekkoMieszkałam na wsi. Cotydzieńnością było zabijanie kurczaka na obiad, raz na kilka miesięcy „świniobicie”, na które schodziła się cała wieś. A kiedy rzeźnik skończył swoją pracę, zaczynała się wioskowa impreza z wódą, bimbrem i świeżym mięchem.

Było to dla mnie normalne, że tak wygląda świat, tak go widziałam, tak go znałam. Ale pamiętam, że jako dziecko (miałam chyba z 7 lat) tata przyniósł, jak co roku, do domu karpia, wrzucił go do wanny z wodą a ja karmiłam go chlebem bo chciałam żeby dłużej przeżył.

Pewnej okołoświątecznej nocy usłyszałam huk.

Rodzice nie zauważyli, nie usłyszeli jak stanęłam w drzwiach łazienki i zobaczyłam tatę z młotkiem.

Nie pamiętam dzisiaj czy krzyczałam. Pamiętam tylko wielkie oczy ojca, który próbował coś powiedzieć a w końcu skwitował, że i tak nie będę nic pamiętała. Pomylił się i to grubo. Od tamtej pory nie jadłam karpia. Nie byłam w stanie.

Teraz jak o tym myślę i w ogóle o sobie, to stwierdzam, że miałam schizofrenię. Płakałam nad karpiem, a co niedzielę jadłam kurczaka. Patrzyłam jak mama go smaruje piwem żeby lepiej smakował i wsadza do piekarnika dla chrupiącej skórki.

Na szczęście swe i mojego dziecka zmądrzałam. Nie wiem czy coś się wydarzyło znaczącego w moim życiu. Przestało mi mięso smakować. ja.jpgZamiast delektowania się nim, zaczęłam odczuwać obrzydzenie.

Po tym wszystkim doskonale rozumiem ludzi, którzy szukają odpowiedzi na swoje pytanie: jeść czy nie jeść. Bo jak się ma oparcie w rodzinie to jakoś łatwiej wybrać wegetarianizm. Ja tego nie miałam i do dzisiaj nie mam. Traktują mnie raczej jak świra, który swoją chorobą zaraża dziecko. Nie ważne dla nich, że Maleństwo jest zdrowe i szczęśliwe. Oni i tak wiedzą swoje i próbują ”przemycić” kawałek kiełbasy.

Czasami dopada mnie bezsilność, ale cóż nikt nigdy nie powiedział, że będzie lekko.

MoniCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?