WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym 'Przyjaciel'

przekaż jeden procent podatkuKocha, Ratuje, Szanuje - pod takim hasłem Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel prowadzi zbiórkę 1% (jednego procenta) od rozliczeń podatkowych PIT.

Fundacja zajmuje się dogoterapią, czyli terapią uzupełniającą w rehabilitacji osób niepełnosprawnych przy udziale specjalnie wyszkolonych psów-terapeutów. Ponadto fundacja aktywizuje niepełnosprawnych poprzez propagowanie wśród nich dwóch dyscyplin sportowych z udziałem psów: dogfrisbee (czyt. dog-frizbi) i paragility (czyt. para-dżiliti).

„To jest właśnie to, czym każdego dnia zajmuje się nasza fundacja Przyjaciel i o czym mówią naszym terapeutom i trenerom sportowym sami podopieczni: fundacja Kocha, Ratuje i Szanuje. Pierwsze litery tych trzech słów to KRS, czyli to, co najbardziej będzie się liczyć przy prawidłowym wypełnieniu PIT-a. Wierzymy, że nasze hasło pomoże zapamiętać podatnikom numer, jaki z myślą o Fundacji Przyjaciel będą wpisywać do swojego rozliczenia podatkowego za 2012 rok” - mówi Marcjanna Melnarowicz-Gadomska z Fundacji Przyjaciel.

 

Hasło „Kocha, Ratuje, Szanuje” to autorskie rozwinięcie skrótu KRS, po którym występuje numer: 0000 139 411, pod jakim zarejestrowana jest Fundacja Przyjaciel.

„Początek roku, a zwłaszcza koniec kwietnia to gorący okres dla podatników i organizacji pożytku publicznego. W tym czasie często słyszymy skrót KRS. Dla nas to coś więcej niż tylko numer w prawnym rejestrze. Zresztą nazwa fundacji mówi wszystko: prawdziwy przyjaciel to taki, który bezwarunkowo Kocha, Ratuje z opresji oraz Szanuje niezależność i decyzje drugiej osoby. Wolontariusze i pracownicy Fundacji Przyjaciel oraz nasze psy-terapeuci tacy właśnie są dla dzieci niepełnosprawnych. Te dzieci: chore na autyzm, ADHD, z porażeniem mózgowym, jeżdżące na wózkach inwalidzkich lub niepełnosprawne intelektualne również nam to mówią: Kocham cię. Jestem przy tobie, czyli ratuję, gdy trzeba. Szanuję. Dla nas KRS trwa cały rok, bo, gdy tylko dostajemy te nasze „KRS-y”, to zaraz przekazujemy je na ważne potrzeby podopiecznych Fundacji. I z tego jesteśmy dumni” - tłumaczy ideę dziesięcioletniej już działalności Fundacji Przyjaciel Marcjanna Melnarowicz-Gadomska.

 
pies terapeutaCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?