WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Bioróżnorodność - PLANY OCHRONY OBSZARÓW CHRONIONYCH

 

Kolejny odcinek przedstawia nam podstawę formalną ochrony w parkach narodowych, rezerwatach przyrody, czy parków krajobrazowych. Jest to plan ochrony - podstawowy dokument planujący globalną ochronę przyrody, sporządzanym na okres 20 lat. Niestety pojawiają się konflikty na styku potrzeb ochrony przyrody i rozwoju społeczno-gospodarczego. Lokalne spory wywołuje min. wprowadzanie zakazów i ograniczeń obowiązujących na terenie i w otulinie parków narodowych oraz krajobrazowych.
Na obszarach chronionych wynikają one głównie z zagospodarowania i ruchu turystyczno-rekreacyjnego, jak również z powodu innych kierunków działalności jak na przykład transport. Dlatego tworzenie dokumentów prawnych regulujących poziom i sposób ochrony przyrody przed następującą urbanizacją stanowi bardzo ważny element utrzymania terenów o wysokich walorach przyrodniczych.


 

 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?