WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Przekaż Procent

Fundacja AKOGO?

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” została założona w 2002 r. przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim). Celem Fundacji „Akogo?” jest stworzenie systemowego rozwiązania w naszym państwie dla problemu medycznego jakim jest ciężki uraz mózgu oraz śpiączka. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Fundacja prowadzi działalność społeczno-edukacyjną, popularyzując wiedzę, sygnalizując skalę problemu śpiączki, a także propaguje nowe rozwiązania medyczne i neurorehabilitacyjne oraz walczy o nowe procedury medyczne. Stara się jednoczyć różne środowiska, firmy i ludzi, którzy zwykle ze sobą konkurują, ale dla spełnienia tego celu łączą się ze sobą.

Fundacja "Akogo?" działa na różnych płaszczyznach. Strona internetowa fundacji (www.akogo.pl) pomaga rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować sięz fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami.

Poprawiono: poniedziałek, 14, styczeń 2013 23:44

Odsłony: 8681

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dobre dziś – lepsze jutro

Od siedmiu lat działa w Tarnowie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO, pomagające dzieciom z niepełną sprawnością oraz ich rodzicom. Zajęcia ze specjalistami są finansowane głównie przez podatników, którzy wspierają Stowarzyszenie jednym procentem swojego podatku.

- Najważniejsze, że dzieci przychodzą chętnie, nie brak im na twarzach uśmiechu i zadowolenia – mówi Agata Polek z zarządu Stowarzyszenia. Okazuje się, że w Tarnowie jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. – Cieszy nas, że nasi podopieczni i ich rodzice twierdzą, iż już nie wyobrażają sobie życia bez Stowarzyszenia – cieszy się Agata Polek.

Od samego początku Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest miejscem kompleksowej terapii podopiecznych.  Na zajęcia uczęszczają dzieci z zespołem Downa, zespołem Aspergera, autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, nadpobudliwością, z terenu Tarnowa, powiatu tarnowskiego i powiatów ościennych.

Poprawiono: niedziela, 05, luty 2012 22:00

Odsłony: 7492

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Fundacja Terapeutyczna „Pies dla Stasia”

Gdybyśmy mieli wybrać trzy hasła opisujące naszą działalność, byłyby to: dzieci, psy, edukacja. Dzieci, bo do nich kierujemy nasze działania profilaktyczne i edukacyjne, uczymy je bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami, wpieramy ich edukację i rozwój. Wszystko to z pomocą psów, które towarzyszą maluchom podczas zajęć, swoją obecnością dodają otuchy i odwagi, wpływają na motywację do wykonywania zadań i ćwiczeń, są kompanami zabaw, uczą odpowiedzialności, kontroli dziecięcych emocji i wrażliwości na drugą istotę.

Poprawiono: sobota, 28, styczeń 2012 22:33

Odsłony: 7326

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?