WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Przekaż Procent

Stowarzyszenie Ziemia i my - Centrum Edukacji Ekologicznej

Stowarzyszenie Ziemia i my- Centrum Edukacji Ekologicznej istnieje i działa od 1999 r.
Nasza działalność skierowana jest na uczenie o przyrodzie i naszym w niej miejscu. W chwili, gdy zaczynamy sami  dostrzegać problemy z ociepleniem klimatu, brakiem wody, zaśmieceniem naszego otoczenia, edukacja ekologiczna zaczyna nabierać specjalnego znaczenia. To wiedza i konkretne umiejętności niezbędne do życia we współczesnym społeczeństwie.


Zgodnie ze statutem celem Stowarzyszenia jest  inicjowanie, koordynowanie i prowadzenie edukacji środowiskowej, edukacji kulturowej i prozdrowotnej oraz podejmowanie działań zmierzających do podniesienia świadomości ekologicznej ogółu społeczeństwa, a także  ochrony przyrody, krajobrazu  i popularyzacji krajoznawstwa i turystyki.

Poprawiono: czwartek, 12, styczeń 2012 21:05

Odsłony: 7175

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Fundacja „Dr Clown”

Kim jesteśmy?
Jesteśmy pierwszą i jedyną Fundacją w Polsce realizującą od 1999 roku program Terapii Śmiechem i Zabawą dla dzieci chorych i z niepełnosprawnościami. Bawiąc likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją dziecka chorego i hospitalizowanego.

Nasze działania skierowane są również do innych osób w kryzysach tj. osób starszych, z niepełnosprawnościami i wywodzących się z rodzin dysfunkcyjnych i niepełnych.

Nasza misja:
Naszą misją jest niesienie radości i uśmiechu dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów "Doktorów Clownów". W kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, prowadzą oni zajęcia z zakresu terapii śmiechem.
Co tydzień 600 wolontariuszy w ponad 30 miastach Polski odwiedzają szpitalne oddziały. Dzięki temu nasi mali pacjenci są w stanie zapomnieć o ponurej rzeczywistości, nadchodzących zastrzykach i zabiegach.

Poprawiono: niedziela, 22, styczeń 2012 22:49

Odsłony: 7291

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Fundacja "Wcześniak"

fundacja wcześniakFundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 2003 roku pomaga rodzicom dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży.

Każdy rodzic wcześniaka za pośrednictwem strony internetowej www.wczesniak.pl może:

- uzyskać dostęp do wiedzy i literatury o wcześniakach
- otrzymać wsparcie przez kontakt do innych rodziców wcześniaków – Program Mentor oraz działające w większości miast Polski – Grupy Wsparcia
- założyć subkonto dla swojego dziecka
- poznać historie innych dzieci przedwcześnie urodzonych
- wypożyczyć sprzęt potrzebny dla wcześniaków

Poprawiono: poniedziałek, 14, styczeń 2013 23:20

Odsłony: 7593

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Fundacja "Dziecięce Marzenia"Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?