WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Przekaż Procent

Fundacja Pomocy Samotnym Matkom

Toruńska Fundacja Pomocy Samotnym Matkom otacza opieka ciężarne kobiety będące w trudnej sytuacji życiowej, pomaga matkom i ojcom samotnie wychowującym dzieci. Prowadzi działalność wspomagającą rodziny wielodzietne i propaguje problematykę ochrony życia poczętego oraz postaw prorodzinnych.

Fundacja prowadzi również świetlicę środowiskową "Dzieciom Starówki", w ramach której zapewnienia dzieciom prawidłową opiekę wychowawczą, tworzy warunki do nauki własnej i pomocy w nauce, rozwija zainteresowania i uzdolnienia dzieci, pogłębia i rozszerza wiedzę.

Poprawiono: czwartek, 14, luty 2013 20:01

Odsłony: 10805

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Fundacja Dogtor

fundacja dogtorFundacja Dogtor od 2002 roku zajmuje się szeroko pojętą dogoterapii – edukacją i terapią na rzecz potrzebujących mieszkańców Gdyni i okolic. Podopiecznymi fundacji są nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także dzieci i młodzież zagrożona patologiami społecznymi, osoby w trudnej sytuacji życiowej, pacjenci szpitali psychiatrycznych, także osoby po traumie potrzebujące wsparcia psychologicznego.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach specjalnie wyszkolonych psów korzystnie wpływa na rozwój podopiecznych, którzy wzbogacają swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości, usprawniają różne umiejętności, wzmacniają poczucie własnej wartości, a kontakt z psami korzystnie wpływa na dalsze funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie.

Poprawiono: piątek, 18, styczeń 2013 14:35

Odsłony: 7774

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO

stowarzyszenie ich lepsze jutroStowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest organizacją pozarządową, działającą od 2005 r. na rzecz poprawy jakości życia dzieci. Zajmuje się edukacją, terapią, rehabilitacją i wsparciem najmłodszych.

Stowarzyszenie posiada profesjonalne warunki do realizacji swoich zadań statutowych. Pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia, są komfortowo urządzone i wyposażone, tak by dziecko czuło się tam bezpiecznie, a prowadzona terapia przynosiła jak najlepsze efekty.

Organizacja oferuje kompleksową pomoc dzieciom z niepełną sprawnością i deficytami.

Najmłodsi mogą skorzystać z zajęć logopedycznych, w czasie których jest wywoływana i doskonalona mowa, prowadzona nauka wypowiadania się i nawiązywania kontaktu z otoczeniem. W czasie spotkań muzykoterapeutycznych dźwięk i muzyka wyzwala u dzieci przeżycia i emocje, uczy, bawi, uspokaja. Słuchanie muzyki stymuluje mózg, ułatwiając działanie  wyższych jego funkcji , ma  wpływ na szybkość i trwałość zapamiętywania. Muzyka rozwija zdolności  percepcyjno- motoryczne, poprawia samoocenę i kreatywność.

Poprawiono: poniedziałek, 14, styczeń 2013 23:57

Odsłony: 7612

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?