WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

(Nie) znośna lekkość bytu. czyli o co chodzi z tym paryskim szykiem?

trench i baletki2Gdybym miała wymienić styl, na punkcie którego oszalało pół świata, wymieniłaby niewątpliwie styl Francuzek, zwłaszcza paryżanek - niewymuszony, a jednocześnie elegancki i przemyślany. Chociaż Francuzki są już zmęczone terrorem tego nonszalanckiego stylu - podobno chciałyby trochę poeksperymentować, my zazdrościmy im "je ne sais quoi", charakterystycznego dla ich niewystudiowanego stylu.

Potargane włosy jak u Vanessy Paradis, luz Lou Doillon, wypłowiałe jeansy Charlotte Gainsbourg. We Francji kobieca elegancja nie jest ostentacyjna, ucieka przed ekstrawagancją. Nawet jeśli Francuzka spędziła pół dnia przed lustrem, nie widać tego po niej, nigdy nie powiemy, że przesadziła.

Przechadzając się ulicami Paryża widzimy dziewczyny, które mają na sobie bluzki w paski połączone z ciemnymi spodniami, zwiewne sukienki, do których noszą kurtki skórzane i ciężkie buty lub kaszmirowe swetry do jeansów i szpilek. Nuda, ktoś może powiedzieć. Oj nie.

Isabel Marant zapytana o sekret francuskiego stylu odpowiedziała: wszystko jest przemyślane, wypracowane. Tu nie ma miejsca na przypadek. Tu liczą się jakość, detal, niuanse, niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. Ten styl to nie tylko ubrania, to sposób myślenia, bycia. I mam dobrą wiadomość dla wielbicielek paryskiego szyku - wcale nie trzeba urodzić się w Paryżu, żeby opanować jego tajniki. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Oto one.

Poprawiono: sobota, 16, sierpień 2014 10:41

Odsłony: 10381

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?