WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Babcia pilnie poszukiwana

Babcie do wynajęciaWynająć babcię? Ale jak, za pieniądze? I co kazać jej to i to? Ale czy tak można, wypada, czy to kogoś nie obrazi? Pytań jakie mnożą się w głowie można wymieniać i wymieniać. Fakt pozostaje faktem – jak nie mamy swojej babci pod przysłowiową ręką możemy ją wynająć. I właśnie w taki sposób pracę znalazła 60-letnia pani Wiesia. Pracowała całe swoje życie i miała w tym cel. Aż pewnego dnia stała się emerytką. Z dnia na dzień jej życie przybrało zupełnie inny bieg. Nagle miała bardzo dużo czasu, powinna się cieszyć… powinna, ale jednak nie. Nadmiar zaczął przeszkadzać. Zabrakło chęci i motywacji aby żyć i się nim cieszyć. Podciągnęła rękawy i zaczęła szukać pracy. Przeglądanie ogłoszeń, nic nie wnoszące rozmowy telefoniczne i cisza. Pracy jak nie było tak nie było. Koleżanka poleciła jej agencję opiekunek dla dzieci „babcia do wynajęcia” i tak zaczął się inny, aktywny etap jej życia.

Poprawiono: niedziela, 24, marzec 2013 15:36

Odsłony: 7828

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Bezpieczny wypoczynek a COVID

ognisko_obozMinisterstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja nadal jest dynamiczna i może ulec zmianie. W tej chwili kuratorzy oświaty rozstrzygają procedury wyłaniania organizatorów wypoczynku dofinansowanego z budżetu państwa. W tym roku na wypoczynek zaplanowano blisko 28 mln zł.

Poprawiono: piątek, 29, maj 2020 12:47

Odsłony: 2191

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Brak miejsca w przedszkolu. Co dalej?

jak wybrać dobrą nianięTo pytanie słyszę najczęściej na początku każdego roku. Rodzice są nie tylko zszokowani ale przede wszystkim zmartwieni faktem, iż ich dziecko nie zostało przyjęte do żadnej z wybranych placówek. Czas nagli, praca czeka, a dziadkowie nie mogą przyjechać. To właśnie w tym momencie, podejmujemy niezwykle trudną decyzję- zatrudnijmy Nianię. I w tym miejscu dopada nas największy strach, no bo jak to? Mam oddać swój największy skarb obcej osobie? Zaczynamy więc poszukiwania od najbliższych znajomych, którzy już opiekunki mieli i byli zadowoleni. Szybko się jednak okazuje, że one już pracują u kogoś innego, albo w ogóle przestały pracować jako nianie. Tu do akcji wkraczają Agencje Opiekunek, i nie oszukujmy się najlepiej wybrać taką, którą sprawdzili nasi znajomi/przyjaciele. Zbyt często słyszę od klientów, że to już ich trzecia, czwarta Agencja i, że poprzednie nie spełniły ich oczekiwań..niekiedy rodzice korzystają z kilku jednocześnie by mieć jak największe pole wyboru.

Poprawiono: środa, 16, styczeń 2013 12:32

Odsłony: 7814

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Bezsenność - powody i leczenie cz.1

„Bezsenność jest objawem, a nie zaburzeniem. Jest jak ból. Nie podajemy pacjentowi leku przeciwbólowego, dopóki nie poznamy przyczyny bólu.”
(dr Judith Owens)

Do niedawna uważana za typową przypadłość wieku podeszłego, dziś jest najczęstszą „chorobą” psychiczną rozpoznawaną u dzieci w krajach rozwiniętych. I Cierpi na nią co piąty przedszkolak i prawie co trzeci uczeń szkoły podstawowej. Skoro jest diagnozowana jako choroba, skutkuje to oczywiście farmakoterapią. O zgrozo! Psychotropy i inne mocne leki nasenne podaje się już najmniejszym niemowlętom, pomimo że ani amerykańscy, ani europejscy lekarze nie mają obecnie do dyspozycji leków dopuszczonych do stosowania jako środki nasenne u pacjentów poniżej 18. roku życia, gdyż w badaniach nie udało się dowieść bezpieczeństwa żadnego z nich!

Tzw. cywilizowany człowiek pragnie prostych i szybkich rozwiązań: tabletka na ból głowy, pigułka na odchudzanie, proszek na bezsenność...

Poprawiono: środa, 16, maj 2012 16:11

Odsłony: 7240

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Co jemy, czyli owoce i warzywa w diecie statystycznego Polaka

Najbardziej lubimy pomidory i ogórki, a także jabłka i owoce jagodowe. Nie zmienia to jednak faktu, że warzyw i owoców, z wyjątkiem tych egzotycznych, jemy coraz mniej. Kampania „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” ma zachęcić do spożywania krajowych produktów.

Owoce
Z badań wynika, że najchętniej jemy jabłka. W 2011 r. statystyczny Polak zjadł 13,2 kg tych owoców. Ich spożycie jednak sukcesywnie spada – w 2010 r. wynosiło 15 kg na osobę, zaś w 2009 r. – 16,2 kg . W drugiej kolejności sięgamy po owoce jagodowe (m.in. truskawki, jagody, maliny, agrest, porzeczki). W 2011 ich konsumpcja utrzymywała się na poziomie 4,7 kg/os., ale – podobnie jak w przypadku jabłek – również systematycznie się zmniejsza (w 2010 – 5 kg, 2009 – 6,4 kg).

Poprawiono: wtorek, 07, sierpień 2012 13:09

Odsłony: 7582

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?