WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Co najczęściej słyszą wegetarianie?

vectored vegetablesW ostatnim czasie liczba brytyjskich wegetarian i wegan gwałtownie wzrosła. Coraz więcej ludzi jest przekonanych o korzyściach zdrowotnych i środowiskowych związanych z odstawieniem mięsa i produktów zwierzęcych.

Mimo że roślinny sposób żywienia jest coraz popularniejszy - dziwnych wręcz czasami głupich pytań i komentarzy nie widać końca.  W związku z dniem wegetarianizmu, który przypada 01.października Independent zapytał wegetarian i wegan na jakie pytania najczęściej muszą odpowiadać.

Poprawiono: czwartek, 05, październik 2017 13:15

Odsłony: 3899

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Co to jest pneumokok?

szczepienia dzieciPneumokok to należąca do paciorkowców bakteria tlenowa o wprowadzającej wiele zamieszania nazwie systematycznej Streptococcus pneumoniae czyli dwoinka zapalenia płuc.

Została ona tak nazwana przez swego odkrywcę, ponieważ po raz pierwszy wyizolował ją od pacjenta chorego na zapalenia płuc. Wbrew nazwie, może wywoływać różnego rodzaju inne zakażenia, np. ostre zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie szpiku, zapalenie stawów, zapalenie wsierdzia, zapalenie otrzewnej, zapalenie osierdzia, tkanki łącznej i ropień mózgu.

Bakteria ta wydaje się więc wysoce niebezpieczna, a jednak w swej podstawowej formie jest całkowicie niezjadliwa, jej obecność na śluzówkach wydaje się wręcz korzystna. Mimo ogromnego rozpowszechnienia u ludzi, jej nosiciele wcale nie chorują.

Poprawiono: poniedziałek, 04, czerwiec 2012 11:26

Odsłony: 11585

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Czas Na Wege - program telewizyjny

czas na wegeZapraszamy do oglądania pilotażowego odcinka pierwszego programu telewizyjnego w całości poświęconego wegetarianizmowi i weganizmowi.

Czas Na Wege

Przez kilka miesięcy pracowaliśmy nad koncepcją, scenariuszem, grafiką, czołówką, muzyką, montażem. Rozpoczęliśmy przygotowania i produkcję pierwszego odcinka programu "Czas Na Wege". Produkcja programu dla wszystkich jego uczestników, była świetnym doświadczeniem.

 

W pierwszym odcinku udział wzięły:

 • Olga FryczOlga Frycz - aktorka i wegetarianka
 • Iwona Kibil
 • Lidia Trawińska
 • Prowadzenie: Magda Sikoń

Nasi goście przedstawią kilka istotnych informacji na temat diet, odpowiedniego komponowania posiłków. Olga Frycz - nowa wegetarianka przygotuje pyszne, znane danie, ale podane w nieco inny sposób. Iwona Kibil opowie o tym na co zwrócić uwagę przy komponowaniu diety nowych wegetarian. Lidia Trawińska przybliży treść ciekawej książki, którą traktuje jak lekturę obowiązkową i zaleca ją swoim pacjentom.

 

Premiera:

 • 3.05.2014 o 9.30 w Polsat Biznes
 • 3.05.2014 o 15.30 w Polsat News

 

Magda Sikoń Czas na WegeNaszym założeniem jest przybliżanie wegetariańskiego i wegańskiego sposobu odżywiania szerszej grupie odbiorców. Doświadczeni wegetarianie i weganie znajdą w nim inspirujące pomysły na nowe, ciekawe potrawy. Upewnią się, czy posiadana przez nich wiedza jest właściwa. Osoby spotykające się z wege po raz pierwszy, znajdą w programie informacje i wiadomości, które pozwolą im prawidłowo komponować swoją dietę, pozytywnie wpływać na stan zdrowia.

W programie zachęcać będziemy do aktywnego spędzania czasu, zdrowej diety i właściwej suplementacji ew. niedoborów witamin w różnych sytuacjach.

Przy produkcji programu pracowali:

 • Logo Czas Na WegeScenariusz i realizacja: Magdalena Sikoń, Jarosław Gawłowski
 • Zdjęcia: Patryk Jakowski, Krzysztof Stoiński, Hubert Wąsak
 • Dźwięk: Piotr Cygan
 • Charakteryzacja: Beata Myszka
 • Montaż: Natalia Michałowicz

Podziękowania:

 • Vege Miasto
 • Cafe Plakatówka
 • Dominika Czapska

Sponsorem pierwszego odcinka było:

 • Wydawnictwo Galaktyka

Znajdziesz nas w Facebook: https://www.facebook.com/CzasNaWege

 

Poprawiono: wtorek, 10, czerwiec 2014 18:13

Odsłony: 8211

Co z tym cukrem

Patronat Wegemaluch.pl

cukierMiło nam poinformować, że Wegemaluch.pl został patronem medialnym konferencji 'Co z tym cukrem' organizowanej przez WegeCentrum.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy: 13.11.2014 w godzinach 17.30-21.00 ul. Nugat 3 w Warszawie.

Podczas spotkania dowiecie się jakie są różnice między poszczególnymi rodzajami węglowodanów, dlaczego mamy do czynienia z napływającą do nas z za zachodniej granicy epidemią otyłości, czy autorzy diet nisko węglowoanowych mają rację, czy ziemniaki i makaron tuczą, oraz czy skrobia nadaje się tylko do krochmalenia obrusów, jakie są sekrety diety przeciwdziałającej wielu schorzeniom cywilizacyjnym (jak np. cukrzyca, czy miażdżyca) oraz wzmagającej długowieczność. Ponadto czym są produkty „light” , a także agawa, stewia, aspartam i czy słodziki mogą zaszkodzić?

Poprawiono: wtorek, 21, październik 2014 10:52

Odsłony: 6265

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Czy dać dziecku psa pod choinkę?

szczeniak jako prezentNadchodzą święta i powoli zaczyna ogarniać nas szał świątecznych zakupów. Często pod wpływem chwili, emocji lub nalegań ze strony najbliższych, decydujemy się na zakup mało przemyślanych prezentów. Najczęstszym błędem jaki popełniamy podczas takiej przedświątecznej gorączki jest prezent w postaci żywego stworzenia. Nawet jeśli planowaliśmy od dawna wprowadzić do naszego domu nowego członka rodziny, to świąteczne zamieszanie nie jest odpowiednim momentem, żeby na to się zdecydować. Dlaczego?

   Posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia to zobowiązanie, które podejmujemy na całe jego życie. Niestety niewiele osób do końca rozumie co się pod tym kryje. Oprócz niewątpliwych przyjemności, które czekają nas z posiadania psa, kota, szczura czy chomika, czeka na nas mnóstwo obowiązków, które spadną na wszystkich członków rodziny i chyba najmniej na obdarowane dziecko. Nawet jeśli nasza pociecha zapewnia nas, ze będzie o zwierzę dbała, wychodziła na spacery, karmiła, zmieniała żwirek czy trociny, to nie wierzmy temu tak do końca. Wiele dzieci ma słomiany zapał i szybko się nudzi nowymi obowiązkami, które z czasem stają się uciążliwe, mało atrakcyjne i prędzej czy później, część tych obowiązków, albo nawet całość, spada na rodzica.

Poprawiono: czwartek, 06, grudzień 2012 09:27

Odsłony: 7310

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?