WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Zwiększenie ochrony prawnej zwierząt

ustawa_znęcanieOd 19 kwietnia 2018 r. obowiązują przepisy ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości w reakcji na liczne przypadki znęcania się nad zwierzętami oraz szokujące przykłady bestialskiego uśmiercania zwierząt. Pakiet zmian w ustawie o ochronie zwierząt oraz w Kodeksie karnym pozwoli przeciwdziałać takim brutalnym zachowaniom.

- To dobra wiadomość, szczególnie dla tych, którzy od dawna domagali się, aby polskie państwo nie było bezradne wobec zwyrodnialców znęcających się nad zwierzętami. Nowe przepisy sprawią, że państwo będzie stanowczo zajmowało się osobami, które w sposób haniebny, brutalny i bestialski traktują zwierzęta – podkreśla Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki, który kierował w Ministerstwie Sprawiedliwości pracami nad projektem.

Założenia zmian były szeroko konsultowane z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się problematyką praw zwierząt, a wiele ze zgłoszonych rozwiązań wykorzystano w ustawie, które weszła dziś w życie.

Poprawiono: czwartek, 19, kwiecień 2018 16:43

Odsłony: 3094

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Żywienie wegedzieciaków w publicznych placówkach?

Wielu rodziców posyłając swoje wegemaluchy do publicznych placówek, czyli żłobków i przedszkoli musi się liczyć z odmową respektowania diety wegetariańskiej lub/i wegańskiej. Dyrektorzy placówek niechętnie również pozwlają na dostarczanie posiłków przygotowanych przez rodziców. Ponadto zdarza się także, że opiekunowie są proszeni o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego, w którym lekarz prowadzący zaznacza możliwość stosowania wegediety u malucha. Poprosiliśmy panią Annę Smolarz, z Oddziału Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej o komentarz dotyczący żywienia wegemalucha w publicznych placówkach oświatowych.

Poprawiono: środa, 29, styczeń 2014 10:41

Odsłony: 6334

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Żywność ekologiczna - definicja

żywność ekologicznaW przypadku żywności o nazwie ekologiczna chodzi o surowce i przetwory, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego. W UE te zasady uregulowane są dwoma rozporządzeniami:

  • Rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 r. z dnia 28 czerwca 2007 w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych i uchylające rozporządzenie (EWG) nr 2092/91,
  • Rozporządzenie Komisji (WE) nr 889/2008 z dnia 5 września 2008 ustanawiające szczegółowe zasady wdrażania rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007 w odniesieniu do produkcji ekologicznej, znakowania i kontroli.

Poprawiono: poniedziałek, 20, styczeń 2014 22:33

Odsłony: 8138

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?