WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Jak dbać zimą o skórę dziecka?

jak dbac o skórę dziecka zimąZimą nasza skóra narażona jest na skrajnie niesprzyjające warunki. Z jednej strony – suche i ciepłe powietrze w mieszkaniach. Z drugiej – niska temperatura, zimy wiatr i opady – na zewnątrz.

Wychodząc na dwór z ciepłego pomieszczenia wystawiamy twarz na gwałtowne zmiany temperatury. Nie dziwmy się zatem, że o tej porze roku skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia.

 

Skóra dziecka

Przez pierwsze 4 lata życia dziecka skóra jest bardzo delikatna. Mechanizmy obronne nie są jeszcze w pełni wykształcone, skóra jest bardzo przepuszczalna i nie stanowi tak skutecznej bariery dla czynników zewnętrznych, jak w wieku dojrzałym.

W piątym roku życia osiąga strukturę właściwą dla skóry dojrzałej.

Do tego czasu jednak jest bardziej narażona na działanie warunków atmosferycznych, związków chemicznych oraz zakażenia bakteryjne i grzybowe.

Poprawiono: piątek, 03, styczeń 2014 21:37

Odsłony: 5859

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak przygotować psa na Sylwestra?

pieseklatający pies

 

W szalonym tempie zbliża się wyczekiwana noc sylwestrowa i przygotowania do niej ruszyły pełną parą. Ten tekst, jak z pewnością się domyślasz, nie będzie jednak poświęcony ani modnym ostatnio salonom groomerskim a tym bardziej gabinetom typu Dog Day SPA.


Ekscytujący wieczór sylwestrowy nie jest niczym przyjemnym dla naszych czworonożnych przyjaciół. Właściwie śmiało można powiedzieć, że dla nich to najtrudniejsza noc w roku. Huk wystrzałów, błysk sztucznych ogni i przerażające świsty petard potrafią przerazić nawet najodważniejszego zwierzaka. Odgłosy fajerwerków, kilkukrotnie bardziej słyszalne przez zwierzęta niż przez człowieka, często budzą ich ogromne przerażenie a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do poważnych stanów lękowych. Reakcje na niespodziewane wystrzały mogą być oczywiście różne. Zwierzak potrafi się wtedy spłoszyć, niekontrolowanie oddalić od swoich opiekunów, podkopać ogrodzenie i uciec, nie zwracając uwagi na otaczające go środowisko. Skutki takich zachowań łatwo można przewidzieć. Oczywiście są sposoby pomagające zabezpieczyć naszego czworonoga, jednak musimy pamiętać, że żaden z nich nie jest stuprocentowy i tylko nasza uwaga, zdrowy rozsądek i dobra organizacja mogą pomóc zwierzakowi bezpiecznie przetrwać ten czas.

Poprawiono: czwartek, 27, grudzień 2012 21:27

Odsłony: 7831

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jakie jest ryzyko cukrzycy u dzieci?

cukrzyca14 listopad Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Częstość występowania cukrzycy wzrasta na całym świecie, a badania donoszą o zwiększonym ryzyku zachorowań u dzieci. Około 350 milionów ludzi na całym świecie ma cukrzycę, liczba może wzrosnąć więcej niż dwukrotnie w ciągu najbliższych 20 lat. W powikłaniu cukrzycy może dość do uszkodzenia serca, naczyń krwionośnych, wzroku, nerek i układu nerwowego – powodując chroniczne problemy i prowadząc do przedwczesnej śmierci.

Cukrzyca typu I (czasami nazywana insulinozależną, młodocianych ) występuje, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, hormonu, który reguluje poziom cukru we krwi. Przyczyna nie jest znana, ale uważa się, że jest wynikiem kombinacji czynników genetycznych i środowiskowych.

Poprawiono: środa, 14, listopad 2012 14:34

Odsłony: 5312

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak rozpoznać produkty ekologiczne?

Na etykiecie produktu ekologicznego obowiązkowo muszą znaleźć się następujące informacje:

  • warzywa ekologicznenapis, że jest to produkt rolnictwa ekologicznego;
  • nazwa firmy, która wprowadza produkt do obrotu, tzn. rolnika, przetwórcy lub sprzedawcy;
  • nazwa i/lub numer identyfikacyjny jednostki certyfikującej;
  • określenie, czy produkt pochodzi z UE cz spoza UE i
  • logo unijne

 

W Polsce do przeprowadzenia certyfikacji uprawnione są następujące jednostki (przed nazwami jednostek podane są oznaczenia, które obowiązkowo muszą znaleźć się poniżej unijnego logo):

Poprawiono: poniedziałek, 20, styczeń 2014 22:46

Odsłony: 10649

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jesień w kuchni pięciu przemian

jesień w kuchni pięciu przemian
Jesień kusi różnorodnością barw i magią mgielnych poranków oraz coraz chłodniejszych wieczorów i nocy. Z tego również powodu coraz dłużej i częściej zaglądamy do opuszczonej i zakurzonej latem kuchni by odkryć nowe smaki i potrawy. Jesień mobilizuje nas by uzupełnić nadszarpnięte zapasy przetworów warzyw i owoców.
Na pewno cenne i bogate źródło pomysłów niezwykłych i smacznych potraw dostarczy 'Jesień w kuchni pięciu przemian' autorstwa Anny Czelej.

"Po lecie bogatym w smaki, kolory i zapachy, pełnym energii i słońca, przychodzi czas wyciszenia i harmonii. Jesień to świetny moment, aby się zatrzymać, sprzyja temu domninująca o tej porze roku Przemiana Metalu, która ucina ruch w górę energii yang, przygotowując nas na wkroczenie energii yoin skierowanej w dół."

Poprawiono: środa, 09, październik 2013 13:27

Odsłony: 5674

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?