WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

'Nie' dyskryminacji dzieci niepełnosprawnych w szkołach

girl child educationJakiś czas temu w internecie pojawiła się informacja jakoby partia rządząca chciałaby wprowadzić oddzielne klasy dla dzieci niepełnosprawnych. Na szczęście ministerstwo edukacji dementuje tę wiadomość.

Komunikat MEN w zakresie kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśnia, że obecnie nie są prowadzone żadne prace nad zmianami przepisów dotyczących kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nie ma również mowy o dyskryminacji, czy izolowaniu tych dzieci. Zadaniem Ministra Edukacji Narodowej jest to, aby realizować edukację włączającą zgodnie z oczekiwaniami rodziców i uczniów. I na takim modelu edukacji Ministerstwu zależy najbardziej.

Poprawiono: wtorek, 26, kwiecień 2016 16:03

Odsłony: 6306

Czytaj wicej Czytaj więcej...

'Szczepimy, bo myślimy'

inicjatywa_obywatelska'Szczepimy bo myślimy' - to nowa obywatelska inicjatywa obywatelska, która ma dać możliwość samorządom uznania obowiązku szczepień za jeden z kryteriów przyjęcia do żłobka lub przedszkola. Wspomniana inicjatywa to pomysł dwóch wrocławian: Marcina Kostki i Roberta Wagnera.

Ustawa ma umożliwić samorządom wprowadzenie szczepienia jako punktowanego kryterium przy przyjęciu do publicznych żłobków i przedszkoli. Działałaby na takiej samej zasadzie jak kryterium miejsca zamieszkania, rozliczania podatków, liczby rodzeństwa czy niepełnosprawności dziecka. Obecnie samorządy nie mają takiej możliwości, bo nie pozwalają na to obowiązujące przepisy. 

Poprawiono: wtorek, 27, listopad 2018 15:17

Odsłony: 2949

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Akademia Świadomego Rodzica

Patronat Wegemaluch.pl

akademia świadomego rodzica

Projekt Akademia Świadomego Rodzica to cykl trzech pięciogodzinnych warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów, które odbędą się w Warszawie. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat wspierania dzieci w ich rozwoju zarówno intelektualnym, jak i emocjonalnym.

akademia rodzica M

Warsztat nr 1: Lubię swoje przedszkole!

(5 kwietnia 2014 r.)

Spotkanie poświęcone problemom socjalizacyjnym dziecka w przedszkolu, które pokaże rodzicom, jak dobrze przygotować dziecko do rozpoczęcia przygody z przedszkolem.

Warsztat nr 2: Holistyczne wspomaganie rozwoju dziecka niezbędne do wehścia w rolę ucznia

(10 maja 2014 r.)

Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci 5- i 6-letnich, które ma na celu przygotowanie dziecka do nowej roli ucznia. Skupienie się nie tylko na rozwijaniu wiedzy ogólnej dziecka, lecz także jego logicznego myślenia i kompetencji społecznych.

Warsztat nr 3: Gotowość i dojrzałość szkolna szansą na udany start edukacyjny 6-latka

(termin wkrótce)

Spotkanie dla rodziców dzieci, które idą do 1. klasy związane z obniżeniem wieku szkolnego. Warsztat będzie dotyczył gotowości szkolnej dziecka, pokaże, w jaki sposób harmonijnie zadbać o jego rozwój i rozumnie pomóc mu rozpocząć naukę w szkole.

Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy na stronie: http://sukcesnaobcasach.com.pl/szkolenia/

Prowadząca warsztaty: dr Katarzyna Dmitruk-Sierocińska

Z wykształcenia doktor nauk pedagogicznych. Szlify zdobywała pod okiem polskiego eksperta w dziedzinie wspomagania rozwoju dziecka, prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Z szeroko rozumianą pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną – zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym – związana od ponad 15 lat. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny jednej z uczelni wyższych. Mówi o sobie, że ma to szczęście łączyć pasję z pracą zawodową. A to układ idealny. Dzieci są dla niej wieczną inspiracją, studnią pomysłów.

akademia rodzica warsztaty

 

Zapisz się na: www.sukcesnaobcasach.com.pl

 

Poprawiono: czwartek, 27, marzec 2014 17:37

Odsłony: 5567

6-latki i nowe szkolne prawo

sześciolatki w szkoleI stało się. Na stronie Ministerstwa Edukacji w dniu 04.12.2015 pojawiła się informacja "koniec z obowiązkiem szkolnym 6-latków".
W konsekwencji oznacza to nie tylko dla rodziców, nauczycieli, dyrektorów, ale przede wszystkim dla naszych dzieciaków kolejną systemową rewolucję.
Nowa minister edukacji - Anna Zalewska ma nadzieję, że do 31.12.2015 prezydent podpisze dokument.

Czyli od września nowe prawo miałoby wejść w życie. Głównym założeniem zmian, co podkreśla ministerstwo, jest to iż to rodzic będzie decydował o edukacji dziecka. Oznacza to, że obowiązek szkolny będzie dotyczył 7-latków, wracają zerówki, które mają przygotować 6-latki do szkoły. Ponadto w "zerówkach" dzieci będą mogły się uczyć czytać i pisać, czyli zmienia się podstawa programowa. Do tej pory bowiem nauczyciele nie mogli uczyć. To tak ogólnie. A poniżej bardziej szczegółowo i prawniczo.

Poprawiono: sobota, 19, grudzień 2015 07:03

Odsłony: 6596

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Akcja Ogródek

wyliczanka cafeTrzy mamy - trzy wariatki, które wbrew wszystkiemu chcą spełniać marzenia - swoje i dzieci (nie tylko własnych) zaczęły działać. Niedawno, wbrew wielu przeciwnościom, udało im się otworzyć na Gocławiu kawiarnię przyjazną zarówno dla dzieci, jak i rodziców o wdzięcznej nazwie Wy-li-czan-Cafe przy ulicy Kakowskiego 8 na warszawskim Gocławiu. To wspaniałe miejsce, w którym nie tylko można się napić pysznej kawy, lub koktajlu owocowego, zjeść domową szarlotkę i pobawić z dzieckiem.
To miejsce w którym organizowane są wyjątkowe zajęcia dla naszych pociech, a atmosfera jest taka jak w domu!. To nowe miejsce położone jest w pobliżu parku nad Balatonem miedzy ul. Nowaka – Jeziorańskiego, a ul. Abrahama.

 

Poprawiono: czwartek, 21, marzec 2013 22:25

Odsłony: 6177

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?